Witaj świecie!

Witam Cię na swoim blogu!

Na początek kilka słów o mnie. Nie będę tutaj wklejał swojego CV ani rozpisywał się o moich wszystkich doświadczeniach i osiągnięciach. Nazywam się Grzegorz, mam 28 lat i jestem informatykiem od 10 lat. Celowo napisałem informatykiem a nie np. webmasterem, ponieważ w swojej „karierze” zajmowałem się wieloma aspektami tej dziedziny.

Po latach pracy dla zagranicznych klientów i zarabiania w różnych internetowych serwisach postanowiłem stworzyć coś swojego. Na tym blogu będę chciał się podzielić z Tobą wiedzą, którą na co dzień stosuję przy realizacji zleceń dla swoich klientów. Jednocześnie strona ta będzie swego rodzaju tzw. case study. Dlaczego?

W chwili pisania tego wpisu moja strona jeszcze nie istnieje. Jedyne co mam to pomysł w głowie, zarejestrowaną domenę i „odpalony” notatnik. Głównym celem tej strony będzie stworzenie poradnika krok po kroku jak stworzyć własną stronę internetową na CMS WordPress. Zapewne pomyślałeś sobie: „Eee tam, nuda… istnieje kilkaset polskich stron i tysiące zagranicznych o tej samej tematyce”. I tutaj właśnie chciałbym Cię zapewnić, że nie będzie to zwykły poradnik.

Zaczynając od zakupu domeny wszystko co będę opisywał  na tym blogu, będzie odzwierciedleniem tego co robię na swojej stronie. Poprowadzę Cię przez wszystkie etapy tworzenia w pełni funkcjonalnej strony internetowej, na przykładzie swojej, nieistniejącej jeszcze witryny. Dodatkowo będę się dzielił wszystkimi statystykami dotyczącymi ruchu i zarobków z tej strony oraz będę poddawał te statystyki dokładnej analizie.

Domyślam się, że Twoją uwagę przyciągnęło słowo „zarobków”. I słusznie! Oprócz technicznych spraw związanych z tworzeniem strony nauczę Cię jak zarabiać pieniądze wykorzystując swoją stronę. Pokażę Ci wiele metod a niektóre z nich zastosuję na swojej stronie i mam nadzieję, że razem z Tobą będę mógł je dokładnie przeanalizować.

Oczywiście mam więcej pomysłów odnośnie rozwoju tej strony lecz nie chcę wszystkiego zdradzać we wpisie wprowadzającym.  Nie chciałem również aby wpis tej był zbyt długi i opisywał jakiekolwiek szczegóły wymienionych powyżej pojęć dlatego czas go zakończyć i zaprosić do pierwszej części poradnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *